Başkan Mustafa Yiğit’in Zafer Bayramı Mesajı

mustafa-yigit

Başkan Mustafa Yiğit’in Zafer Bayramı Mesajı. Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa YİĞİT 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Sevgili Kardeşim;

Gazi Mustafa Kemal önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

Aziz milletimiz, imkansızlıklar içinde bulunsa da, milli ve manevi değerlerini canını ortaya koyarak korumasını bilmiş, inandığı yoldan asla dönmemiş, varlığına kastedilmesine asla izin vermemiştir. Milletimizin aynı kararlılığı sergilemeye devam etmesi sayesinde bizler, artık her türlü vesayet zincirini kırmış olan, yarınlarından kaygı duymayan bir ülkede yaşamanın gururu içerisindeyiz.

Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde; Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, 30 Ağustos Zaferi ile tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

30 Ağustos Zaferi vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Değerli Genç Kardeşim,

İşte bu yüksek ahlak ve vatan sevgisini her zaman kalbimizde taşımak ve yarınlara ulaştırmak temennisi ile 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyorum.

Mustafa Yiğit / Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı

mustafa-yigit