Körfez Arap Gençlerinden Doğaya Katkı

arap

Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın konuğu olarak Türkiye’de bulunan Körfez Arap Ülkeleri Gençlik Konseyi üyelerini ağırladı. Kuveyt, Katar, Bahreyn, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ile Umman’dan gelen 80 genç, Sultangazi Gençlik Meclisi üyeleri ile birlikte Mimar Sinan Kent Ormanı’nda ağaç dikti. Gençlik ve Spor Bakanlığı müşavirleri Metin Ayvazoğlu ile Ahmet Soğuktaş’ın da hazır bulunduğu programa Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit ile belediye meclis üyeleri katıldı.

2

Programda konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Kent Ormanları’nın çok fonksiyonlu yapısıyla ilgi odağı olduğunu söyledi. Yoğun iş temposundan bunalan, stresten uzaklaşmak isteyenler için kent ormanlarının şehrin ortasında bir doğa harikası olduğunu belirten Başkan Altunay, “At binicilik alanları, voleybol, basketbol, futbol sahaları, amfi tiyatrolar, seyir kuleleri ve mesire alanlarıyla çok yönlü bir yapıya sahip olan Kent Ormanları’nı doğal örtüsünü bozmadan halkımızın dinlenip eğlenebileceği, nefes alabileceği bir mekana dönüştürdük.” ifadelerini kullandı.

 

1

Gençlerle birlikte ağaç diken Başkan Altunay, doğanın el birliği ile korunacağını söyleyerek, “Çevre bilincinin oluşumunda hepimize önemli görevler düşüyor” dedi.

Gençlik Konseyi üyelerini Sultangazi’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Başkan Altunay, “Ülkelerinizden gelerek Sultangazi’ye diktiğiniz ağaçlar  bizim emanetimizdir. Türkiye’ye tekrar geldiğinizde hatıranızın yaşatılmış olduğunu ve diktiğiniz ağaçların büyüdüğünü göreceğinize emin olabilirsiniz” şeklinde konuştu.