Güvenilir gıda tüketelim

Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından ‘’Ne Yersen O Oluruz’’ konulu seminer düzenlendi.

Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından ‘’Ne YerseK O Oluruz’’ konulu seminer düzenlendi. Sultangazi Belediyesi Belediye Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen seminere Sultangazi Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Ceylan , Özel Kalem Müdürü Adil Dayıoğlu, 50. Yıl Kültür Merkezi Müdürü Osman Özbostan, Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit ve gençlik meclisi üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

‘’Ne YerseK O Oluruz’’ seminerine Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer’in katılımıyla başladı.Temiz gıdalara dikkat edilmesini kaydeden Kemal Özer; ‘’ Doğal yapıyı bozan, zayıfla güçlü arasındaki makası büyüten, her biri doğal denge için görevlendirilen mahlukatın yok edilmesine neden olan bu muhendislik planına; kısır hibrit tohumlara ve GDO denilen katılım mühendisliğine karşı çıkmak insani bir zarurettir. Bu başkaldırı, insanın sorumluluklarının başında gelir.

Rockefeller, Rothschild, Monsanto, Cargill, IMF, Dünya Ticaret Örgütü, CFR, Bush ya da Obama fark etmiyor. Hepsi ‘ Organik ’ olarak birbirine bağlı. ‘ Dünyanın kurtuluşu ‘ olarak sundukları ise hibrit ,transgeniki ebter ve genetiğiyle oynanmış tekno – gıdalar. Kadınları kısırlaştıran, çocukları hasta eden, çiftçileri köleştiren, doğayı mahveden kirli, ucube, haram gıdalar …

GDO, insanlık için tarifsiz bir müsibettir. Çünkü GDO

Sayısız hastalık demek, kölelik demek.

İnsanlığın ortak mülkü tohumları birkaç küresel gücün insafına terk etmek demek.

Bağımsızlığından vazgeçmek demek. Kısırlaştırılmayı kabul etmek demek.

Bitkilerin ve hayvanların bedduasını almak demek.

Dünyayı yaşanamaz bir yer haline getirmek demek.

Her mideyi misket bombası ile doldurmak demek.

Beden ve ruh sağlığından vazgeçmek demek.

İnsan ve hayvanlarda yamyamlaşma belirtileri demek.

Kötülük ve belâ demek, zulüm ve haksızlık demek, bağımlılık demek.

Dedelerimizden aldığımız emanete ihanet demek.

Ona rıza göstermek şeytana rıza göstermek demek…

Karşı durmazsak bu belâlar gelir hepimizi bulur!

Çağımızda şifa kaynağı ‘temiz’ gıdalar hemen herkes için hayati önem taşıyor. Çünkü ne yersek oyuz! Doğallığıyla oynanmış, kimyasallarla ‘zehirli’ hale getirilmiş, katkı maddeleriyle kirletilmiş sağlıksız gıdaları tüketenler de er ya da geç sağlığını kaybediyor. Müslümanlar için ‘temiz’ gıda bir kat daha önemli çünkü Allah, bizlere Kur’an-ı Kerim vasıtasıyla seslenerek yiyeceklerin ‘temiz’ olanlarından yememizi öğütlüyor.

Beslenme, şefkatli anne ellerinden market raflarını ‘süsleyen’ sentetik gıdaların insafına terk edildiğinden beri sağlığımız da bozuldu. Gıda sektörü son derece rasyonel: Daha çok kazanmak için ne gerekiyorsa yapıyor. Yiyeceklerin tabiî hallerine tahammül edemiyorlar! Çünkü bizim için sağlık demek olan bu tabiîlik onlar nezdinde pek ‘para’ etmiyor. Büyük üreticiler ve onların emrindeki mühendisler, gıdaların raf ömrünü mümkün olduğunca uzatmak, bozulmalarını engellemek, rengini cazip kılmak, tadını değiştirmek, hacmini artırmak için gece gündüz çalışıyorlar. Bu ‘yapay’ değişimi sağlamak için de ‘katkı maddeleri’ kullanıyorlar. Ama ‘küçük’ bir sorun var: Bu katkı maddeleri hem sağlığımızı, hem de insanlığın geleceğini çok ciddi şekilde tehdit ediyor.

Programın Sonunda Sultangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan Ceylan bir teşekkür konuşması yaparak başta bu programı düzenleyen Sultangazi Gençlik Meclisi’ne ve programın konuşmacısı Kemal Özer’e teşekkürlerini iletti. Kemal Özer hocaya katılımından dolayı çiçek ve hediye takdimi ile program sona erdi.