Gençlere İnsan Hakları Semineri

silide5

   Sultangazi Gençlik Meclisi, bilinçli nesil seminerlerini sürdürüyor. Seminerler kapsamında Sultangazi Gençlik Meclisi’nin konuğu olan Star Gazetesi köşe yazarı Doç. Dr. Bekir Berat Özipek, Sultangazili gençlere “İnsan Hakları ve Hak Arama” konusunda bilgiler verdi. İnsan haklarına saygılı olmanın önemine değinen Özipek, toplumsal barışın insan haklarına saygıdan geçtiğini ifade etti.

2013042610392

   Sultangazi Gençlik Meclisi, bilinçli nesil seminerleri kapsamında “İnsan Hakları ve Hak Arama” konulu söyleşi programı düzenledi. Sultangazi Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen seminere Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit ile Sultangazili gençler katıldı.

 2013042610394

   Programa konuşmacı olarak katılan Star Gazetesi köşe yazarı Doç. Dr. Bekir Berat Özipek, insan haklarının tüm insanların sahip olduğu temel hak ve özgürlükler olduğunu ifade etti. Temel hakların yaşama, sağlık, eğitim, haberleşme, seçme ve seçilme gibi haklardan oluştuğunu belirten Özipek, “İnsan olarak haklarımızı iyi bilmemiz ve bunları kullanmamız gerekiyor. İnsanlık tarihi çok eskilere dayanmasına rağmen hak arayışlarının çok geç başladığını görüyoruz” dedi.

  İnsan haklarına saygılı olmanın gerekliliğine vurgu yapan Özipek, “İnsan hakkına saygı göstermek her şeyden önce bir insanlık meselesidir. İnsana insan olduğu için değer verilmesi gerekmektedir. Toplumsal barışın yolu insan hakkına saygıdan geçiyor” şeklinde konuştu.

2013042610395