Dilipak İle Gençlik Semineri

Sultangazi Gençlik Meclisi, düzenlediği seminerle gençleri bir araya getirdi. Gazeteci Abdurrahman Dilipak’ın konuşmacı olarak katıldığı programda, bilgili ve donanımlı bir gençlik için yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi.   

1

Sultangazi Gençlik Meclisi, 50. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlediği programla gençleri bir araya getirdi. Programa Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit ile gençler katıldı.

3

Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak’ın konuk olduğu programda, bilgili ve donanımlı bir gençlik için yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi.

4

Çağın gelişimine uygun olarak öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri gerektiğini belirten Yazar Dilipak, “Atalarımız dünyayı atların üzerinde dolaşarak öğrenmişler. Biz de elimizdeki fırsatları en iyi şekilde kullanarak, kendimizi geliştirmeliyiz” dedi.

5

Öğrencilere dil öğrenmeleri gerektiğini kaydeden Dilipak, sözlerini şöyle sürdürdü:

6

“Liseyi bitirmeden en az iki dil bilmelisiniz. Üniversitede ise 3 dili biliyor olmanız gerekiyor. Medeniyetimizi, tarihimizi ve kültürümüzü öğrenmek için Arapça’yı; mesleki eğitiminiz için İngilizce’yi ve entelektüel birikiminiz için sizin seçeneğiniz başka bir dili bilmeniz gerekiyor”.