Başkan Yiğit’ten M. Akif’i Anma Mesajı

Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 78. Yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.

Mehmet Akif’in, mütevazı hayatı, mücadelesi, şahsiyeti, asil duruşu, ortaya koyduğu gençlik modeliyle milletimizin gönlünde önemli bir yere sahiptir.

Toprakta gezen gölgeme toprak çekilince, 
Günler şu heyulâyı da er, geç, silecektir.
Rahmetle anılmak, ebediyyet budur amma, 
Sessiz yaşadım, kim beni, nerden bilecektir?

Tevazulu yaklaşımına bugün onun ideali olan asımın nesli gençler, abide şahsiyeti kabr-i şerifi başında ve anma programlarında salonları hınca hınç doldurarak rahmetle ve şükranla anmaktadır.

Yaşadığı dönemde bu aziz vatanın içinde bulunduğu durumu, çekilen acıları yüreğinde hisseden Mehmet Akif Ersoy, şiirleri, yazıları ve vaazlarıyla milli mücadelenin manevi ve fikri cephesini inşa ederek, milletimize moral, cesaret ve ümit aşılamış, istiklal ruhunun iliklerimize kadar işlemesini sağlamıştır”

Mehmet Akif Ersoy, bizlere bıraktığı eserleriyle, fikirleriyle, bugünlerimizi aydınlatmaya, hepimize ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Bugün bizler, Mehmet Akif’in ışığından ve düşüncelerinden feyz alarak, onun ideallerini, davasını ve İstiklal Marşı ruhunu gençlerimize aşılamanın, milli ve manevi değerlerimizle sahip çıkmanın önemli bir görev olduğunu düşünüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ebediyete irtihalinin 78. Yılında hürmet, rahmet ve şükranla yad ediyorum.

10882240_881086251931862_5255454891324212272_n

Mustafa YİĞİT
Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı