Başkan Yiğit’in “Cumhuriyet Bayramı” kutlama mesajı

Sultangazi-Belediyesi-Gençlik-Meclisi-Başkanı-Mustafa-YİĞİT’in-Kurban-Bayramı-Mesajı1

Başkan Yiğit’in “Cumhuriyet Bayramı” kutlama mesajı

Cumhuriyet Bayramımızı, Cumhuriyetimizin 91. kuruluş yıl dönümünde, bizden sonraki kuşaklara emsal taşıyacak coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ’en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” esası üzerine inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde evrensel bir nitelik kazanan bu ilkeyi bayraklaştıran devletlerden biri olarak Türk ve dünya tarihinde özel bir yere sahiptir. Zira milletimiz bu gün geldiği süreçte modern dünya milletleri arasındaki yerini almıştır.

Aziz milletimiz cumhuriyete olan bağlılığını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma idealini sahiplenerek Türkiye Cumhuriyetini hak ettiği noktaya ulaştırma yolunda adımlar atmıştır.Daha müreffeh,daha yaşanabilir bir Türkiye için gece gündüz kararlılık gösteren aziz milletimiz ve iktidarımız cumhuriyetimizin 100.yılında Türkiye cumhuriyetinin asıl hak ettiği nokta olan dünyanın ilk 10 devleti arasında yerini alma azim ve kararlılığını ortaya koymuşlardır.

Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yıl dönümü vesilesiyle, bizlere Cumhuriyetimizi armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşerek bu vatanı bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet, saygı ve şükranla anıyorum.

Mustafa YİĞİT
GENÇLİK MECLİSİ BAŞKANI