Asrın Güreşçisi Gençlik Meclisimize Konuk Oldu.

32628_506727986054406_2118029464_n

50. Yıl Kültür Merkezi’inde Hamza Yerlikaya’nın vereceği konferans Yiğit’in açılış konuşmasıyla başladı

Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından 50. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Başarının Şifreleri” adlı söyleşiye katılmak üzere Sultangazi’ye gelen Ak Parti Eski Milletvekili ve Güreş federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Sultanagzi İlçe Başkanı Av. murat Atım Kültür Merkezine geldi.
Program Hamza Yerlikaya’nın hayatıyla ilgili Belediye Gençlik Meclesi tarafından hazırlanan sinevizyon ile başladı.
İzeleyiciler tarfından büyük coşkuyla alkışlanan sinevizyon gösteriminn ardından etkiliğin açılış konuşmasını yapan Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclis Başkanı Mustafa Yiğit Gençlk Meclisi oalarak her zaman gençlerinin bilgi beceri ve gelişmesine katkı sağlamaya çaılıştıklarını anlatı. Belediye Başkanı Cahit Altunay gençlere özel bir ilgi duyduğunu kaydeden Yiğit katkılarından dolayı Belediye Başkanı Cahit Altunay ve davetlerine icabet eden asrın Güreşcisi Hamza Yerlikaya teşekkür etti.
Yiğit’in ardından kürsiye gelen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay Dünya’ya mal olmuş bir ismi Sultanagzi’de ağırlamaktan dola teşekkür ederek Sultangazili vatandaşlar olarak İlçemizin en eski Spor Kompleksi’ne Hamza Yerlikaya isminin verilmesiyle her zaman baaşrılı sporcuların yanında olduklarını söyledi.
GÜREŞ SPOR KULÜBÜ KURULUYOR
Belediye spor kulübü olarak birçok sportif branşta hizmet verdiklerini söyleyen Cahit Altunay eksik olarak gördükleri Ata spor olan Güreş spror kulübünü de kuracaklarının müjdesini verdi.
Başkan Altunay’dan sonra gençlerler söyleyişi geçen Asrın güreşçisi Hamza Yerlikaya mindere 17  yaşından çıktığını ve azimle çalışmanın ardından baaşrının kendiliğinden geleceğini kaydederek Sultangazi İlçerisinde Hamza Yerlikaya Spor kompleksine kendi isminin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde verilmesinin ayrı bir önem olduğuna dikkat çekti. Eskiden vefat eden başarılı insanların vefat ettikten sonra isimlerinin kurumlara verildiğini bu düşünceyi daha sonra Başbakan Erdoğan’ın yaşayan başarılı insanların kurumlara isimlerini vererek hem başarı teşvik ettiğini hemde başarılı insanları yaşarken onure ettiğini belirtti. Daha sonra Gençlerlerin sorduğu soruları cevaplayan Yerlikaya samimi cevaplarıyla gençerlden bol bol alkış aldı.

Söyleyişinin ardından Hamza Yerlikaya’ya Belediye Başkanı Altunay tablo, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Murat Atım tarfından çiçek takdim edildi