Aylık arşiv Ocak 2017

ileadmin

Rauf Denktaş’ı Rahmetle Anıyoruz.

Ömrünü Kıbrıs Türklerine adayan; yavru vatan Kıbrısımızın Kurucu Cumhurbaşkanı, Rauf Denktaş’ı vefatının 5.yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Temennimiz Kıbrıs’ın bugünlerinde büyük emekleri olan Rauf Denktaş’ın mücadelesinin kaldığı yerden devam etmesi; Kıbrıslı Türklerin huzur ve refahının tesis edilmesidir.Birleşmiş Milletlerin ve garantör ülkelerin samimiyetle bu konuya eğilmelerini ve ön şartlar koşulmadan adaletin tesis edilmesine çaba göstermelerini, Kıbrıslı Türklere haklarının iade edilmesini, Türk ve İslam devletlerinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması için üstlerine düşen sorumluluğu gerçekleştirmelerini, Kıbrıs’ın bir Türk yurdu olduğunun unutulmamasını temenni ediyoruz.
Recep Taşğın
Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı

ileadmin

Halep’teki Yaralara Sultangazi Merhemi

Suriye’nin Halep kentinde yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayan Sultangazi’deki vatandaşlar bölge halkına 10 tır dolusu yardım malzemesini dualar eşliğinde gönderdi.
Sutangazi Belediyesi Suriye’deki iş savaşta zor durumda olan Halep kentindeki vatandaşlara 10 tır dolusu yardım malzemesini belediye önünde düzenlenen törenle gönderdi. Törene Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Taşğın, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gıda ürünleri, giyim malzemesi, battaniye, ayakkabı ve temizlik malzemeleri gibi temel ihtiyaç maddelerinin yer aldığı 10 tır dolusu yardım malzemesi Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi’nin destekleri ile hazırlandı. Protokol konuşmaları ile başlayan törende Halep’te insanlık dramı yaşayan vatandaşlar için dualar edildi. Ardından 10 tır dolusu yardım malzemesi yola çıktı.

“Bütün İstanbul’dan gelen tırlarımız ile birlikte yolcu edeceğiz”
Sultangazi Belediyesi’nin daha önce Suriye ve Van depreminde ihtiyaç sahiplerine yardım gönderdiğini vurgulayan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Sadece belediye olarak değil, bu yardımlarda gençlik meclisimiz çok yoğun çaba gösterdi. Bütün ilçemizi kapsayan bir yardım kampanyası çalışmasıydı. Şuan da 10 tırdan 7 tanesi hazır vaziyette 3 tanesinin de sabaha kadar dolumları yapılacak. Yarın sabah Maltepe Meydanı’ndan 10 tır yardım malzemesini il başkanlığımız aracılığı ile bütün İstanbul’dan gelen tırlarımız ile birlikte yolcu edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Sultangazi gençlerinin de büyük gayreti ile Sultangazi’den 10 tır yolladık”
Sultangazi halkı ve belediye başkanı desteği ile 10 tır dolusu yardım malzemesi topladıklarını dile getiren Sultangazi Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Taşğın, “Sultangazi gençlerinin de büyük gayreti ile Sultangazi’den 10 tır yolladık. Biz başkalarını beklemeden mazlumun daima yanında olacağımızı ve mazluma her daim kol kanat gereceğimizi genç kardeşlerimiz ile göstermeye çalıştık” ifadelerini kullandı.

ileadmin

SOKAK HAYVANLARI YEMLEME ÇALIŞMASI

Sultangazi Belediyesi ve Sultangazili Gençler Gençler sokak hayvanlarını unutmadı.

Sultangazi Belediyesi, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte risk altında kalan sokak hayvanları için harekete geçti. Sokak hayvanlarının doğal yaşam alanlarının karla kaplanmasının ardından birçok noktada yemleme çalışmalarına başlandı. 
Aralıksız süren kar yağışı İstanbul’u beyaz örtüyle kaplarken Sultangazi Belediyesi de karla mücadele çalışmalarına başladı. Tüm ana arterin trafiğe açık tutulması için ekipler, 3 vardiya halinde 24 saat aralıksız çalışırken, sokak hayvanları da unutulmadı.
Veteriner İşleri ekipleri ilçede bulunan sokak hayvanlarını doyurmak için yemleme çalışmasına başladı. Ekiplerin sokak hayvanlarını yemleme çalışması, karın kalkmasına kadar devam edecek.

Sultangazi Geçlik Meclisi de sokak hayvanlarını yemleme çalışmalarına destek verdi. Sultangazili gençler, ilçenin farklı noktalarında sokak hayvanlarını doyurmak için sabah erken saatlerinden itibaren yemleme çalışması yaptı.

Öte yandan ilçe sınırları içerisinde bulunan risk altındaki sokak hayvanlarının rehabilite edilmesi için, çalışmalar aralıksız sürüyor. Veteriner şefliği bünyesindeki tel kafeslere konulan sokak hayvanlarının burada gerekli bakım ve kontrolleri yapılıyor. Sokak köpekleri ve kedilerin kısırlaştırma işlemlerinin ardından yeniden doğal ortamlarına salınıyor.