Aylık arşiv Ekim 2015

ileadmin

GENÇLİK MECLİSİ TANIŞMA YEMEĞİ

Tanışma Yemeği2 Ekim`de gerçekleşen Genel Kurul Toplantısı sonucu göreve gelen yeni başkanımız Recep TAŞĞIN`ın başkanlığında Gençlik Meclisi`ne yönelik tanışma yemeği organize edildi. Tanışma Yemeğine Belediye Başkanımız sayın Cahit Altunay, Başkan Yardımcısı Ali Başkaya, Özel Kalem Müdürü Adil Dayıoğlu, Basın Danışmanı Fazıl Ergüt, 1.dönem Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit ve başkanvekili Gökhan Sukas, siyasi parti temsilcileri ve gençlik meclisi üyeleri katıldı.

DSC_0600                       DSC_0572

 

Gençlik Meclisi Başkanımız Recep TAŞĞIN yaptığı konuşmasında Abdürrahim Karakoç`un şiirinden bir bölüm okuyarak azmin, kararlılığın gençlikteki önemine dikkat çekti.

DSC_0627

DSC_0626

 

Yiğidim, aslanım, ha gayret eyle 
Gaflet üstümüzde kalmasın böyle 
İmanla yatıp-kalk, ihlâsla söyle 
Kutlu mesaj verilmeyi bekliyor 
Ölü dünya dirilmeyi bekliyor. 

Maveradan aşk iksiri sağ gayrı 
Ellerinde şekillensin çağ gayrı 
Rahmet olup yüreklere yağ gayrı 
Çekirdekler yarılmayı bekliyor 
Ölü dünya dirilmeyi bekliyor.”

“Gencin gücünün kararlılığının her zaman bilincinde olduk. Ellerimizde bir çağ şekillendirmek arzusuyla bayrağı devraldık. Hedefimiz Sultangazi`de milli ve manevi değerlerine sahip bir gençliğin oluşmasına katkı sağlamaktır. Ben inanıyorum ki Belediye Başkanımız Cahit Altunay`ın gençliğe verdiği önemle bu Sultangazi`de çok yakın bir zamanda gerçekleşecektir inşallah. Yaptığımız çalışmalarda, proje toplantılarında gençliğimize yönelik güzel fikirler çıktı. Tiyatro ve sanat etkinliklerinden spor ve sağlık faaliyetlerine kadar birçok konuda istişareler yaptık. Kendisinden bayrağı devraldığımız Mustafa Yiğit abimizle ve genç kardeşlerimizle neler yapabilirizi çok konuştuk. Çok yakında sultangazi`yi marka yapacak projelerimizi hayata geçireceğiz.”

 

DSC_0685

DSC_0690

 

Yemekte gençliğine hitap eden Belediye Başkanımız Cahit Altunay Sultangazi`de gençler için yapılan projelerden bahsederken artık Sultangazi`nin modern bir kent olduğunu ve bu kentin yönetiminde gençlerin de aktif rol oynamaları gerektiğine yürekten inandığını ifade etti. Birçok başarılı projeye imza atan Belediye Başkanımız geleceği gençlerin tesis edeceğini ve bu konuda Sultangazi Gençlik Meclisi`nin önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

 

 

 

 

ileadmin

Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Genel Kurulu

_82T8743

Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nde Recep TAŞĞIN dönemi  başladı.

2010 yılında kuruluna Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi 1. Genel Kurulu Belediye Nikah Salonunda gerçekleşti. Yaklaşık 6 yıldır Gençlik Meclisi Başkanlığı görevini sürdüren Mustafa Yiğit yaş haddinden dolayı, görevini Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Recep TAŞĞIN’a devretti.

_82T8760

 

 

Genel Kurula; Belediye Başkanı Cahit ALTUNAY, Kent Konseyi Başkanı İmdat KAMACI, Ak Parti Milletvekili adayı Burhan KUZU, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur UYGUN, Belediye Meclis Üyeleri ve Gençlik Meclisi Üyeleri katıldı.

_82T8739

Gençlik Meclisi Başkanı Recep TAŞĞIN Sultangazi’nin genç nüfusuna dikkat çekerek, “Bizim bir gerçeğimiz var, bizim bir dileğimiz var. Biz geleceğin nesilleri yetiştirme derdindeyiz ve geleceğin gençlerinin buradan geçerek İstanbul’a ışık tutacağının bilincindeyiz. Biz daima temel ilkelere sahip olacağız. Her zaman bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Ve kardeş olacağız. Biz genç olarak koşacağız ve risk alarak koşacağız.” Diyerek görevi devr aldı.

_82T8748

Recep Taşğın başkanlığında ki Sultangazi Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu ve Görev dağılımı ise şu şekilde;

 Başkanvekili Mücahid Şamil Koca, Başkanvekili Furkan Becerikli,

 Komisyon Başkanları;

Üniversiteliler Komisyonu Osman Korkmaz, Liseliler Komisyonu Enes Oktar, Kültür Sanat Komisyonu Tayfun Ayaz, Arge ve Projeler Komisyonu Rümeysa Peker, Eğitim ve Sağlık Komisyonu Mesut Emre Çelenk, Basın Yayın Komisyonu Kübra Gündüz, STK Komisyonu Aydın Karaca, Gençlik ve Spor Komisyonu Alican Aydın